„Posługa władzy i posłuszeństwo” Sesja formacyjna dla osób konsekrowanych 7-9 maja 2021

Rozumienie ślubu posłuszeństwa w wielu wspólnotach zakonnych pozostaje dzisiaj tematem nieobecnym w wymiarze refleksji, praktyczne zaś realizowanie tego ślubu generuje coraz więcej napięć. W części wspólnot tak mocno akcentuje się uprawnienia przełożonego czy przełożonej, że członkowie czują się zwolnieni z odpowiedzialności za wspólnotę. W innych natomiast, zdominowanych przez mentalność demokracji i rozstrzygania spraw zasadą większości, rolę przełożonego sprowadzono do honorowej funkcji. Oba te podejścia nie realizują ideału ewangelicznej rady posłuszeństwa.

Podczas sesji, w klimacie modlitwy lectio divina,  zaproponujemy refleksję teologiczną i pastoralną nad dokumentem „Faciem Tuam, Domine, requiram. Posługa władzy o posłuszeństwo” (Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, 2008 r.).

Rozpoczęcie spotkania w piątek 7 maja  o godz. 16, zakończenie w niedzielę 9 maja ok. godz. 12.30.

Sesja będzie dostępna on line. Link do transmisji można otrzymać, pisząc na adres sekretariatu CFD: cfdtrzebinia@mailsds.net

Prowadzący:

o. dr Wit Piotr Chlondowski OFM – teolog, wykładowca akademicki, duszpasterz między innymi osób konsekrowanych.

Formularz zgłoszeniowy

Za udział w sesji prosimy o złożenie ofiary:

240 zł – pokój 1-osobowy z łazienką

210 zł – pokój 2-3 osobowy z łazienką (w czasie epidemii covid-19 – tylko dla osób na co dzień mieszkających razem)

W sytuacji epidemii nie chcemy podnosić dla wszystkich kosztów udziału w sesjach. Prosimy jednak osoby, które mogą, o złożenie dodatkowej ofiary w wysokości 30 zł.